NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи
2807
Творчески отражения

Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи

Художникът Тодор Маринов празнува 50-годишнината си с изложбата „Животът е празник“. Експозицията ще бъде официално открита на 24 октомври в столичната Todor Marinov gallery. За юбилея си авторът представя изцяло нова серия от 20 платна, специално нарисувани за повода. „Експозицията е посветена на разбирането, че основни ценности в живота са добротата, приятелството, общуването, усмивката - всички онези мигове, които превръщат човешкия живот в празник

| 22 Октомври 2024, 16:59 ч.
Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи
Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи
Снимка © Личен на автора

Художникът Тодор Маринов празнува 50-годишнината си с изложбата „Животът е празник“. Експозицията ще бъде официално открита на 24 октомври в столичната Todor Marinov gallery.

Певицата Мими Иванова ще бъде специален гост на традиционния двоен концерт-спектакъл "Песента на Коледа", който тази година Стефан Диомов организира на 9 декември.

Подробната програмата бе обявена на официалната страница на композитора, а за плановете си за концерта той разказа в интервю още в края на август тази година.

Домакин на събитието отново ще бъде сцената на Държавна опера - Бургас. Поради обичайно големи интерес концертите ще са два поредни за една вечер.

Спектакълът ще бъде записан и излъчен от bTV на 26 декември като част от празничната програма, обяви композиторът.

Двете нови песни, които Диомов е подготвил, ще бъдат изпълнени от дуета на Дишо и Иван, както и от Мина Пенкова от формацията "Петте сезона", която ще влезе и в ролята на водещ на концерта.  

Публиката ще чуе още Боян Михайлов, Дани Огнянов и Виктория Главчева.<

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Диско фест с музиката на 90-те организират в Априлци, съобщиха от пресцентъра на община Априлци.

Събитието ще се състои на 16 и 17 август в парка на кв. Острец, в полите на вр. Марагидик в планинския град. Организатор на мероприятието е Община Априлци.

Посетителите на двудневния фестивал ще могат да чуят популярни български песни от 90-те години на миналия век.

Сред гост-изпълнителите са Росица Кирилова, братя Аргирови и Илия Ангелов от „Диана Експрес“. Певицата Илиана Росини и диджейте Емил Йорданов и Васко Громков също ще забавляват публиката.

Цигуларката Лидия Байч и световнопризнатият маестро Томас Зандерлинг гостуват на 25 септември, на Софийската филхармония.

Програмата на вечерта включва Първия концерт за цигулка на Брух и Четвърта симфония от Брамс, съобщават от филхармонията.

Събитието е в зала „България“.

Байч свири на цигулка, изработена от Жан Батист Вийом, през 1860 г.

Лидия Байч е родена 29 ноември 1981 г. в Санкт Петербург, Русия. Смятана за една от най-универсалните изпълнителки на нашето съвремие. На 8 години печели първия си международен конкурс, последван от множество други първи награди. На 16-годишна възраст печели Гран при на „Евровизия“, както и наградата „Европейски музикант на годината“, връчена от лорд Йехуди Менухин. Работи с диригенти като Лорин Ма

Седем български игрални филма ще бъдат прожектирани в киното на Португалската филмотека в Лисабон през октомври. Това съобщават от Българската национална филмотека (БНФ).

Първата прожекция е на 9 октомври, когато ще бъде показан „Козият рог“ (1972 г.) на режисьора Методи Андонов.

Следват „Лачените обувки на незнайния войн“ (1979 г., реж. Рангел Вълчанов), „Всичко е любов“ (1979 г., реж. Борислав Шаралиев), „Куче в чекмедже“ (1982 г., реж. Димитър Петров), „А бяхме млади“ (1961 г., реж. Бинка Желязкова) и „Отклонение“ (1967 г., реж. Гриша Островски; Тодор Стоянов).

Ще бъде прожектирана и дигиталната реставрация на „Морето“ (1967 г., реж. Петър Донев).

Филмите ще бъдат показани от 35-милиметрови филмови копия на БНФ.

По-рано тази година шест реставрации на класичес

За юбилея си авторът представя изцяло нова серия от 20 платна, специално нарисувани за повода. „Експозицията е посветена на разбирането, че основни ценности в живота са добротата, приятелството, общуването, усмивката - всички онези мигове, които превръщат човешкия живот в празник. Всяко платно пресъздава празника в различните му измерения - песен, танц, усмивка, целувка, среща. Веселието е пресъздадено и чрез любимите български традиции и обичаи“, казват от екипа.

„През годините Тодор Маринов успява да изгради собствена творческа индивидуалност и фокусира таланта си в две основни направления – фигурални композиции и пейзажи. Творческите търсения на известния живописец започват със света на наивистичното изкуство – посока, която го изгражда и прави разпознаваем художник в България и в чужбина. Уникални са неговите коледари, кукери, нестинари, самодиви, както и обикновеният човек от българското село, уловен в някои от най-съкровените епизоди от живота. Така върху платната на Тодор Маринов оживяват българските сватби, празници и народни обичаи и традиции, почитани от поколения наред“, разказват още организаторите на изложбата.

Тодор Маринов завършва Национално художествено училище за изящни изкуства в София през 1993 г. и Националната художествена академия (НХА) през 1998 г. От 1998 г. до днес Тодор Маринов има множество индивидуални изложби. Негови партньори през годините са Софийска градска художествена галерия, Софийска филхармония, СУ „Св. Климент Охридски“, галерия „Агора“, галерия „Ромфея“, галерия „Икар“, Европейски културен център – Русе, Национална галерия на Черна гора, Български културен институт – Берлин, галерия „Гутман“ – Берлин. Негови произведения са притежание на частни колекционери в България и чужбина. Картини на Тодор Маринов са собственост на ценители от Европа, САЩ, Канада, Япония, Китай.

/ВСР

Русенската опера ще представи камерния концерт "Песенен рецитал на сопраното Ана Дитри" утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ана Дитри ще представи на русенската публика арии и песни на полски романтични композитори като Станислав Монюшко, Фредерик Шопен, Владислав Желенски, Станислав Невядомски, Мечислав Карлович и други.

На пианото ще й акомпанира Веселина Ботева.

Ана Дитри обяснява, че песните са от различни епохи, обхващащи период от повече от 100 години.

"След като избрах всички произведения, които да бъдат показани пред чуждестранна публика, реших да ги подредя като една история. Историята на една жена, която за първи път се влюбва в младо и красиво момче, имат първи срещи, след това се раждат децата им, после тя страда, защото ги загубва, и накрая е една старица, която

Компанията с български корени Chaos, разработваща софтуер за компютърна визуализация, представи в САЩ най-новата си технология за виртуална филмова продукция Проект "Арена", съобщиха от Chaos. 

На 11 септември в Culver Theatre в Лос Анджелис беше представен късометражният филм Ray Tracing FTW, в който технологията се прилага за първи път в реална филмова продукция.

Иновацията предлага по-бързо и ефективно заснемане на филмови сцени при виртуална продукция и е алтернатива на съществуващите софтуерни решения, използващи т.нар. растеризация на изображенията, уточниха от компанията.

При виртуалната продукция на филми вместо пред зелен или син екран сцените се заснемат пред LED екран, на който се възпроизвежда обкръжаващата среда. Най-често за фон на действието се използват висококачествени 3D изображения или анимация. Проект "Арена" дава възможност 3D сцени и

Виенският музей „Леополд“ посвещава цялостна ретроспектива на многостранното творчество на Рудолф Вакер (1893-1939) - един от най-значимите австрийски представители на новата предметност в Европа.

С близо 250 експоната експозицията „Рудолф Вакер. Магията и бездните на реалността“ проследява развитието на художника от Форарлберг, осветлява тематичните акценти в неговото творчество и демонстрира художествената стойност и техническото съвършенство на работите му като цяло. Интересите на Вакер са съсредоточени върху непосредственото му обкръжение, „магията на ежедневието“, кондензирана в неговите натюрморти, австрийски пейзажи, актови изображения на женско тяло и автопортрети.

Животът и творчеството на Вакер са неразривно преплетени със социално-политическите събития от 10-те до 30-те години на ХХ век. През 1914 г. Първата световна война

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

Алеята на будителите в Караманово се обогати с още една фигура, съобщи главният специалист по „Връзки с обществеността“ в Община Ценово Марий Пейчев. 

Той уточни, че своето място в нея е заел д-р Петър Берон, който е седмата историческа личност, която може да бъде видяна там. В най-скоро време до фигурата на автора на „Рибния буквар“ ще застане и Васил Априлов. Идеята за създаването на Алея на будителите принадлежи на секретаря на читалищното настоятелство в Караманово Петя Герасимова. 

„Това са личности, които са доказали, че българският дух и духовност трябва да продължат да живеят през годините.  И в днешното неспокойно време имаме нужда от нови будители, които да разпалват искриците на любовта към книгите и познанието“, каза тя. 

Припомняме, че точно преди 24 май, атракцията, в която има и копия на Вас

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 12:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2807
Творчески отражения

Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи

Художникът Тодор Маринов празнува 50-годишнината си с изложбата „Животът е празник“.Експозицията ще бъде официално открита на 24 октомври в столичната Todor Marinov gallery.

| 22 Октомври 2024, 16:59 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи
Веселието пресъздадено, чрез любимите български традиции и обичаи
Снимка © Личен на автора

Художникът Тодор Маринов празнува 50-годишнината си с изложбата „Животът е празник“. Експозицията ще бъде официално открита на 24 октомври в столичната Todor Marinov gallery.

За юбилея си авторът представя изцяло нова серия от 20 платна, специално нарисувани за повода. „Експозицията е посветена на разбирането, че основни ценности в живота са добротата, приятелството, общуването, усмивката - всички онези мигове, които превръщат човешкия живот в празник. Всяко платно пресъздава празника в различните му измерения - песен, танц, усмивка, целувка, среща. Веселието е пресъздадено и чрез любимите български традиции и обичаи“, казват от екипа.

Певицата Мими Иванова ще бъде специален гост на традиционния двоен концерт-спектакъл "Песента на Коледа", който тази година Стефан Диомов организира на 9 декември.

Подробната програмата бе обявена на официалната страница на композитора, а за плановете си за концерта той разказа в интервю още в края на август тази година.

Домакин на събитието отново ще бъде сцената на Държавна опера - Бургас. Поради обичайно големи интерес концертите ще са два поредни за една вечер.

Спектакълът ще бъде записан и излъчен от bTV на 26 декември като част от празничната програма, обяви композиторът.

Двете нови песни, които Диомов е подготвил, ще бъдат изпълнени от дуета на Дишо и Иван, както и от Мина Пенкова от формацията "Петте сезона", която ще влезе и в ролята на водещ на концерта.  

Публиката ще чуе още Боян Михайлов, Дани Огнянов и Виктория Главчева.<

Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана до 5 октомври.

Произведенията са точно 20, подготвяни през последните две години. „Предишната изложба, която правихме с Петринел в nOva art space, беше през септември 2022 г., когато бяха съвсем различни неща с тушова техника. Докато сега всичко като техника е маслен пастел. Изложбата е почти изцяло фигуративна, с различни мотиви, впечатления и сюжети. И си е характерна негова, в типичния му стил“, разказва кураторът.

След като художникът е нарисувал картините, Спартак Атанасов е направил цялостната селекция кои произведения да участват в изложбата. Всички те са правени специално за пространството на галерията.

По думите на куратора предишната изложба била много монохромна,

Диско фест с музиката на 90-те организират в Априлци, съобщиха от пресцентъра на община Априлци.

Събитието ще се състои на 16 и 17 август в парка на кв. Острец, в полите на вр. Марагидик в планинския град. Организатор на мероприятието е Община Априлци.

Посетителите на двудневния фестивал ще могат да чуят популярни български песни от 90-те години на миналия век.

Сред гост-изпълнителите са Росица Кирилова, братя Аргирови и Илия Ангелов от „Диана Експрес“. Певицата Илиана Росини и диджейте Емил Йорданов и Васко Громков също ще забавляват публиката.

Цигуларката Лидия Байч и световнопризнатият маестро Томас Зандерлинг гостуват на 25 септември, на Софийската филхармония.

Програмата на вечерта включва Първия концерт за цигулка на Брух и Четвърта симфония от Брамс, съобщават от филхармонията.

Събитието е в зала „България“.

Байч свири на цигулка, изработена от Жан Батист Вийом, през 1860 г.

Лидия Байч е родена 29 ноември 1981 г. в Санкт Петербург, Русия. Смятана за една от най-универсалните изпълнителки на нашето съвремие. На 8 години печели първия си международен конкурс, последван от множество други първи награди. На 16-годишна възраст печели Гран при на „Евровизия“, както и наградата „Европейски музикант на годината“, връчена от лорд Йехуди Менухин. Работи с диригенти като Лорин Ма

Седем български игрални филма ще бъдат прожектирани в киното на Португалската филмотека в Лисабон през октомври. Това съобщават от Българската национална филмотека (БНФ).

Първата прожекция е на 9 октомври, когато ще бъде показан „Козият рог“ (1972 г.) на режисьора Методи Андонов.

Следват „Лачените обувки на незнайния войн“ (1979 г., реж. Рангел Вълчанов), „Всичко е любов“ (1979 г., реж. Борислав Шаралиев), „Куче в чекмедже“ (1982 г., реж. Димитър Петров), „А бяхме млади“ (1961 г., реж. Бинка Желязкова) и „Отклонение“ (1967 г., реж. Гриша Островски; Тодор Стоянов).

Ще бъде прожектирана и дигиталната реставрация на „Морето“ (1967 г., реж. Петър Донев).

Филмите ще бъдат показани от 35-милиметрови филмови копия на БНФ.

По-рано тази година шест реставрации на класичес

„През годините Тодор Маринов успява да изгради собствена творческа индивидуалност и фокусира таланта си в две основни направления – фигурални композиции и пейзажи. Творческите търсения на известния живописец започват със света на наивистичното изкуство – посока, която го изгражда и прави разпознаваем художник в България и в чужбина. Уникални са неговите коледари, кукери, нестинари, самодиви, както и обикновеният човек от българското село, уловен в някои от най-съкровените епизоди от живота. Така върху платната на Тодор Маринов оживяват българските сватби, празници и народни обичаи и традиции, почитани от поколения наред“, разказват още организаторите на изложбата.

Тодор Маринов завършва Национално художествено училище за изящни изкуства в София през 1993 г. и Националната художествена академия (НХА) през 1998 г. От 1998 г. до днес Тодор Маринов има множество индивидуални изложби. Негови партньори през годините са Софийска градска художествена галерия, Софийска филхармония, СУ „Св. Климент Охридски“, галерия „Агора“, галерия „Ромфея“, галерия „Икар“, Европейски културен център – Русе, Национална галерия на Черна гора, Български културен институт – Берлин, галерия „Гутман“ – Берлин. Негови произведения са притежание на частни колекционери в България и чужбина. Картини на Тодор Маринов са собственост на ценители от Европа, САЩ, Канада, Япония, Китай.

Русенската опера ще представи камерния концерт "Песенен рецитал на сопраното Ана Дитри" утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ана Дитри ще представи на русенската публика арии и песни на полски романтични композитори като Станислав Монюшко, Фредерик Шопен, Владислав Желенски, Станислав Невядомски, Мечислав Карлович и други.

На пианото ще й акомпанира Веселина Ботева.

Ана Дитри обяснява, че песните са от различни епохи, обхващащи период от повече от 100 години.

"След като избрах всички произведения, които да бъдат показани пред чуждестранна публика, реших да ги подредя като една история. Историята на една жена, която за първи път се влюбва в младо и красиво момче, имат първи срещи, след това се раждат децата им, после тя страда, защото ги загубва, и накрая е една старица, която

Компанията с български корени Chaos, разработваща софтуер за компютърна визуализация, представи в САЩ най-новата си технология за виртуална филмова продукция Проект "Арена", съобщиха от Chaos. 

На 11 септември в Culver Theatre в Лос Анджелис беше представен късометражният филм Ray Tracing FTW, в който технологията се прилага за първи път в реална филмова продукция.

Иновацията предлага по-бързо и ефективно заснемане на филмови сцени при виртуална продукция и е алтернатива на съществуващите софтуерни решения, използващи т.нар. растеризация на изображенията, уточниха от компанията.

При виртуалната продукция на филми вместо пред зелен или син екран сцените се заснемат пред LED екран, на който се възпроизвежда обкръжаващата среда. Най-често за фон на действието се използват висококачествени 3D изображения или анимация. Проект "Арена" дава възможност 3D сцени и

Виенският музей „Леополд“ посвещава цялостна ретроспектива на многостранното творчество на Рудолф Вакер (1893-1939) - един от най-значимите австрийски представители на новата предметност в Европа.

С близо 250 експоната експозицията „Рудолф Вакер. Магията и бездните на реалността“ проследява развитието на художника от Форарлберг, осветлява тематичните акценти в неговото творчество и демонстрира художествената стойност и техническото съвършенство на работите му като цяло. Интересите на Вакер са съсредоточени върху непосредственото му обкръжение, „магията на ежедневието“, кондензирана в неговите натюрморти, австрийски пейзажи, актови изображения на женско тяло и автопортрети.

Животът и творчеството на Вакер са неразривно преплетени със социално-политическите събития от 10-те до 30-те години на ХХ век. През 1914 г. Първата световна война

В новото културно пространство в Свищов, наречено Хъб за идеи и култура, ще се състои седмица, посветена на фотографията. Зад проявата стоят организаторите на фестивал „Реката“ в града, като седмицата на фотографията е част от тазгодишната програма на фестивала. 

До 11 август всеки ден ще има различни прояви под надслов "Фотографията отблизо".

Днес фотографът Свилен Начев, съосновател на фотографския образователен проект Street Photo Lab и член на международния фотографски колектив Full Frontal Flash, показа първата снимка в историята на фотографията, направена от френския изобретател Жозеф Ниепс през 1826 г. Той разказа какви са причините за създаването на фотографията и посочи, че за разлика от снимката, рисунката не може да бъде действителност, тя е някакъв тип интерпретация. Фотографията е нужна, за да има абсолютна достоверност. При нея образът е точно такъв,

Алеята на будителите в Караманово се обогати с още една фигура, съобщи главният специалист по „Връзки с обществеността“ в Община Ценово Марий Пейчев. 

Той уточни, че своето място в нея е заел д-р Петър Берон, който е седмата историческа личност, която може да бъде видяна там. В най-скоро време до фигурата на автора на „Рибния буквар“ ще застане и Васил Априлов. Идеята за създаването на Алея на будителите принадлежи на секретаря на читалищното настоятелство в Караманово Петя Герасимова. 

„Това са личности, които са доказали, че българският дух и духовност трябва да продължат да живеят през годините.  И в днешното неспокойно време имаме нужда от нови будители, които да разпалват искриците на любовта към книгите и познанието“, каза тя. 

Припомняме, че точно преди 24 май, атракцията, в която има и копия на Вас

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.